JRG 1 PSP Kraków
Strona Główna Interwencje Archiwum interwencji Rejon działania Statystyki Galeria Wyposażenie Strażacy Kontakt Linki
Nawigacja
Strona Główna
Interwencje
Archiwum interwencji
Rejon działania
Statystyki
Galeria
Wyposażenie
Strażacy
Kontakt
Linki
Fundacja SOLIDARNI
KRAKÓW 112
STRAŻACZKI.PL
CONTEMPO Optyk
Konsulat Generalny Niemiec w Krakowie
 Witamy
31.01.2015



Prezentacja nowego SCRd z JRG-2



Na placu wewnętrznym naszej jednostki kierownictwo Komendy Miejskiej PSP w Krakowie miało okazję zapoznać się z nowym pojazdem specjalistycznym SCRd Renault Rotator, zakupionym dla JRG nr 2. Pojazd ten zastąpi wysłuzony SCRd Renault Mega City Jige Lohr, użytkowany dotychczas przez strażaków z JRG 2.

11.01.2015



23. Finał WOŚP



Kolejny raz Komenda Miejska PSP w Krakowie przyłączyła się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 23-go Finału WOŚP na placu JRG 1 odbywała się jedna z konkurencji gry miejskiej, organizowanej przez sztab WOŚP przy Gazecie Krakowskiej. Polegała na zbudowaniu wieży z jak największej liczby skrzynek i jednoczesnym utrzymaniu się na niej. Całość zadania nadzorowali wolontariusze WOŚP, strażacy z JRG 1 oraz strażak Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego z JRG 3, który wykonał stanowisko dla uczestników zadania przy drabinie mechanicznej SCD-30. Wieczorem natomiast zastęp GBA 2,5/24 MAN z JRG 1 oraz zastepy SCD-37 z JRG 2 i GCBA z JRG 3 brały udział w zabezpieczeniu koncertu finałowego Wielkiej Orkiestry na Rynku Głównym oraz tradycyjnego pokazu fajerwerków "Swiatełko do Nieba".

24.12.2014



Wigilia 2014 w JRG 1



Tegoroczna Wigilia Bożego Narodzenia przypadła na służbę zmiany 3. Strażacy w tym wyjątkowym dniu gościli w JRG 1 Komendanta Miejskiego PSP wraz z zastepcami oraz Małopolskiego Kapelana Strażaków, ks. mł. bryg. Władysława Kuliga.

15.12.2014



SZLACHETNA PACZKA JRG 1


Strażacy z JRG 1 w Krakowie włączyli się w tegoroczną akcję Szlachetna Paczka, wybierając w projekcie jedną z krakowskich rodzin, dla której przygotowali paczki, zawierające m.in. odzież zimową, żywność i środki czystości. Paczki zostały dostarczone rodzinie podczas niedzielnego finału akcji 14 grudnia. Ogromne podziękowania składamy właścicielowi salonów optycznych Contempo, który bardzo wsparł nas w przygotowaniu podarunków.

 



25.04.2014




Zapoznanie z obiektem KRAKÓW ARENA








Zastępy GBA 2,5/16 i SCD 30 z JRG 1 wzięły udział w zapoznaniu z nową halą sportowo-widowiskową "Czyżyny" KRAKÓW ARENA przy ul. Lema. Dokonano kontroli sieci hydrantowej obiektu oraz możliwości ustawienia i sprawienia drabiny mechanicznej.

28.02.2014




MAM HAKA NA RAKA








MAM HAKA NA RAKA - to akcja, celem której zaangażowanie młodych ludzi do kształtowania postaw dorosłych Polaków. Poprzez propagowanie postaw prozdrowotnych uczennice z VII LO w Krakowie zachęcają do profilaktycznych badań na wykrycie chorób nowotworowych. Nasza Jednostka wspiera dziewczyny w swoich działaniach i mamy nadzieję, że uda im się zachęcić jak najwięcej osób.

12.01.2014




22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie







Komenda Miejska PSP w Krakowie zagrała w niedzielę w XXII Finale WOŚP. Na płycie Rynku Głównego w godz. 10.30-16.00 zorganizowano „punkt strażacki”, w którym prezentowany był sprzęt ratownictwa chemicznego, wodno-nurkowego i medycznego, natomiast na placu JRG 1 powstało stanowisko w ramach Gry Miejskiej, organizowanej przez Sztab WOŚP przy Gazecie Krakowskiej. Gra polegała na wykonaniu określonych zadań w 10 punktach na terenie miasta. Zadania wykonywane były przez zespoły 5-osobowe i związane były ze specyfiką miejsc, w których je wykonywano. Oprócz JRG 1 punktami takimi były: Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, Komisariat Policji, Muzeum Narodowe w Krakowie, itd.
Także drabina mechaniczna z JRG 1 przysłużyła się dla Orkiestry. SCD-30 została wykorzystana m.in. do nakręcenia z wysokości ujęć kamery, relacjonującej wydarzenia finału na Rynku.

27.11.2013

Ćwiczenia w Tunelu KST

W nocy z 26 na 27 listopada 2013 roku w tunelu Krakowskiego Szybkiego Tramwaju odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe, podczas których zrealizowano scenariusz pożaru tramwaju pomiędzy przystankami Dworzec Główny a Politechnika. W działaniach wzięły udział zastępy z JRG 1- GBA 2,5/16 Volvo, GCBAPr 4,5/32+250 Scania (bezpośrednio w tunelu) i SRt + wentylator oraz z innych krakowskich JRG, Grupa Operacyjna KM PSP, Zespoły Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego oraz załogi Policji.

18.09.2013




Ćwiczenia z SGRChemEko w Szpitalu Uniwersyteckim






Zastęp GBA 2,5/16 z JRG 1 wraz ze Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego z JRG 6 brał udział w ćwiczeniach taktyczno - bojowych na Oddziale Zakaźnym Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Śniadeckich. Scenariusz ćwiczeń obejmował wyciek nieznanej substancji na terenie szpitalnego oddziału, ewakuację personelu i pacjentów, a następnie działania podstawowe przybyłego na miejsce zastępu z właściwej terytorialnie JRG 1 i działania specjalistyczne SGRChemEko z JRG 6.

22.07.2013




"Samochody hybrydowe" - Szkolenie w Rudzie Śląskiej






W dniu 22.07.2013 strażacy z krakowskich JRG 1 i JRG 2 mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu "Postępowanie w sytuacjach awaryjnych dotyczących samochodów hybrydowych", które odbyło się w Regionalnym Centrum Szkoleniowym firmy Toyota w Rudzie Śląskiej. Zajęcia obejmowały część wykładową oraz praktyczną, przeprowadzoną z wybranymi modelami hybrydowych samochodów Toyoty.

15.07.2013




Groźny pożar na krakowskim Kazimierzu






Wczesnym rankiem 15 lipca zastępy GBA 2,5/16, GBA 2,5/24 i SCD-30 z JRG 1 zadysponowane zostały do pożaru na dachu kamienicy przy ul. św. Wawrzyńca. [Szczegóły - w dziale Interwencje]

Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie